Tatralandia Aquapark
Odkaz na index

Aktivity v okolí aquaparku Tatralandia

Okolí Aquaparku Tatralandia umožňuje stravit aktivní a relaxační dovolenou. Jsou zde výborné podmínky na turistiku, cykloturistiku, Liptovská Mara umožňuje provozovat vodní sporty, v zimě je zde několik lyžařských středisek - Jasná v Nízkých Tatrách, Donovaly nebo SkiPark Ružomberok - s ideálními tratěmi. Nedaleko Aquaparku Tatralandia můžete navštívit mnoho památek lidové architektury, ve stylových restauracích si můžete vychutnat místní speciality.

Nízké Tatry

V blízkosti komplexu Aquapark Tatralandia je Demänovská dolina, která nabízí skvělé podmínky pro milovníky zimních sportů - sjezdové lyžování, skialpinismus, snowbording a to jak na upravovaných sjezdovkách, tak jsou k dispozici freeridové zony. Centrum zimních sportů je v Jasné Chopok. V Demänovské dolině nedaleko Aquaparku Tatralandia je rozlehlé krasové území se systémem 30 jeskyní o délce 20 km. Nejznámější z nich je celoročně otevřená Demänovská jeskyně svobody, jejiž raritou jsou jeskynní perly v podobě hrachu ve Velkém domě a dále nádherné stalaktity s mnoha jezírky. Velmi známá je i Demänovská ledová jeskyně otevřená od května do září, se svými ledovými stalaktity a stalagnity, kde teplota se ani v parném létě nedostane nad 0 °C. Další přístupné jeskyně v okolí areálu Aquapark Tatralandia jsou Bystrianská, Vážecká a Jeskyně mrtvých netopýrů.

V Nízkých Tatrách je nepřeberné množství značených cest pro pěší turistiku a to jak na hlavním hřebenu Nízkých Tater s několika vrcholy přes 2 000m (Ďumbier, Chopok, Děreše), tak i v přilehlých dolinách.

Západní Tatry – Roháče

Západní Tatry jsou velmi často navštěvovány pro svůj atraktivní hlavní hřeben s možnostmi pro vysokohorskou turistiku. Na nejvyšší vrchol Západních Tater Bystrou (2248 m) vede nedaleko Aqaparku Tatralandia náročná cesta s výhledy na Vysoké Tatry.

Roháče (3)Roháče (2)Roháče (4)Roháče (5)Roháče (6)Roháče (7)Roháče

Z dolin v Západních Tatrách je hojně navštěvovaná Žiarská dolina. Začíná ve vesnici Smrečany a nabízí pohledy na majestátní vrcholy jako je Baranec, Tri kopy, Baníkov. Žiarská dolina poskytuje ideální podmínky pro skialpinismus, běžecké lyžování, je zde lyžařské středisko.

Chočské vrchy

Chočské vrchy v okolí Aquaparku Tatralandia jsou považovány za jedny z nejkrásnějších hor na Slovensku. Dominantu představuje vrchol Velkého Choče (1611 m) se svou nezaměnitelnou vápencovou pyramidou a s nádhernými výhledy do okolí.

Velmi navštěvovaná je Kvačianská dolina, hluboko zařezaná do vápencových skal s početnými menšími vodopády a Prosiecká dolina – hluboká krasová dolina s krásnými výhledy. Oběma dolinama vede značená turistická cesta pro všechny typy turistů jakéhokoliv věku. Obě doliny jsou vzdáleny pouze několik kilometrů od komplexu Aquapark Tatralandia.

Choc (2)Choc

Velká Fatra

Rozsáhlé pohoří Velká Fatra je dostupné z Ružomberku. Pro lyžaře ubytované v Aquaparku Tatralandia je zde SkiPark Ružomberok (Malino Brdo) v nadmořské výšce nad 1 000 m. Pro turisty ubytované v Holiday Village Tatralandia je nejlépe přístupná severní část Velké Fatry s mnoha značenými cestami, kde nejvýznamnější místa jsou Hrabovo, Sidorovo, Vlkolínec, Malino Brdo, Smrekovica a další.

Cykloturistika

Vhodné trasy na cykloturistiku v okolí Aquaparku Tatralandia jsou v blízkosti Kvačan, kde je hned několik značených cykloturistických cest, trasy okolo Liptovské Mary, trasa Demänovskou dolinou, Žiarská dolina v Západních Tatrách, Jánská dolina. Všechny značené trasy je nejvhodnější vyhledat ve speciálních cykloturistických mapách.

Termální lázně v okolí

Gino Paradise Bešeňová (dříve Thermal Park) - celoročně otevřený komplex bazénů s geotermální vodou s příznivým vlivem na pohybové a dýchací ústrojí, urologické problémy a kožní nemoci. V areálu je množství dalších atrakcí a služeb.

Gino (4)Gino (2)Gino (3)Gino (5)Gino

Liptovský Ján – leží na začátku Jánské Doliny, která je rekreačním místem pro letní i zimní aktivity. Voda z termálních vrtů o teplotě 29,4 °C se napouští do bazénů rekreačního zařízení Máj. Voda má léčivé účinky – léčí se zde kožní nemoci, nemoci pohybového aparátu, látkové výměny, nemoci ženské, nervové a taky nemoci srdce a cév.

Vodní sporty

Liptovská Mara, která je hned u komplexu Aquapark Tatralandia, je první přehrada Vážské kaskády, pro svou velikost se ji říká Slovenské nebo Liptovské moře. Je centrem všech vodních aktivit celé oblasti – je zde jachtařský klub, půjčovna lodiček a vodních šlapadel, je možno zde surfovat, provozovat vodní skůtry, je zde možná plavba vyhlídkovou lodí.

Pod dohledem zkušených instruktorů si můžete vyzkoušet jízdu na raftu, nebo na kajaku s překonáváním vodních překážek a to v Areálu vodního slalomu v Liptovském Mikuláši.

Pohodovou plavbu spojenou s prohlídkou nádherného Oravského hradu můžete zažít, pokud se rozhodnete vyzkoušet slovenskou specialitu – plavbu na pltích.

Lyžařská střediska

V blízkosti komplexu Aquapark Tatralandia jsou nejlepší lyžařské terény na Slovensku. Ideální podmínky na lyžování jsou v Jasné v Nízkých Tatrách nebo ve SkiParku Ružomberok. Lyžovat můžete ve vzdálenějším středisku v Park Snow Donovaly nebo v některém z menších středisek, které jsou nedaleko areálu Aquapark Tatralandia.

  • Jasná – Chopok

  • Demänovská dolina

  • SkiPark Ružomberok (Malino Brdo)

  • Park Snow Donovaly

  • Liptovský Ján – Javorovica

  • Žiarská dolina

Další zajímavá místa v okolí Aquaparku Tatralandia

Vlkolínec - Skanzen lidové architektury, je zařazen do seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Pribilina - Muzeum liptovské dědiny, možnost seznámení s liptovským folklorem, řemesly a s chovem huculských koní, což je rarita tohoto muzea. Zde bylo převezeno mnoho budov z 11 zatopených obcí při stavbě vodní nádrže Liptovská Mara.

Svätý Kříž - do této obce u Liptovské Mary byl přenesený jeden z největších dřevěných kostelů v Evropě (z roku 1729) ze zatopené obce Poludza

Keltské muzeum Havránok - u Liptovské Mary, u obce Bobrovník je zrekonstruovaný komplex původních keltských staveb, kde se můžete seznámit se životem původních obyvatel.

Hrad Likava - největší hrad na Liptově, vede na něj turistická cesta z Ružomberka.

Oravský hrad – nádherně zachovalý hrad s první písemnou zmínkou z roku 1267, který se hrdě vypíná nad obcí Oravský Podzámok.

Orava (2)Orava (3)Orava (4)Orava (5)Orava (6)Orava (7)Orava

Motokáry

V Kart centru v Liptovském Mikuláši je motokárová hala s délkou okruhu 350 m, která Vás vtáhne do světa rychlých kol.

Termální komplex Aquapark Tatralandia je vybudovaný na ideálním místě v centru Slovenska. V jeho nejbližším okolí jsou výborné podmínky na turistiku, cykloturistiku, jsou zde nejlepší lyžařské terény na Slovensku, jsou zde památky lidové architektury. Z areálu Aquapark Tatralandia můžete dělat výlety i do vzdálenějších míst - do Vysokých Tater, nebo například do Slovenského ráje. Aquapark Tatralandia je pro velký výběr možností ideální volba pro strávení aktivní rodinné dovolené.
Akční nabídkyGrandhotel

Lázně SárvárAquapark Ramada Budapešť

HB TourBešeňová thermal park
© 2009/2011 www. tatralandia - aquapark .cz - Liptovský Mikuláš Slovensko SK
Provozuje CK HB TOUR s.r.o.
Webdesign studio CobraDesign,
provozováno na eShopSystem.